Hospitalisatieverzekering dreigt tot 13 procent duurder te worden

Door een grote sprong in de medische index mogen de premies voor hospitalisatieverzekeringen met ruim 13 procent stijgen. Collega Bob Duys verduidelijkt in De Tijd enkele redenen voor deze grote sprong en legt uit hoe Vanbreda hiermee omgaat bij collectieve hospitalisatieverzekeringen.

Post de tijd Bob
Als de schadestatistieken het toelaten bekijken we samen met de verzekeraar of de indexering kan worden beperkt of 0 procent kan zijn.

Boven op de verplichte klassieke ziekteverzekering zijn veel mensen - individueel of collectief via hun werkgever - extra verzekerd voor de kosten van een ziekenhuisopname. Verzekeraars en ziekenfondsen mogen de kostprijs van die hospitalisatieverzekeringen jaarlijks aanpassen aan de stijgende levensduurte.

"Als makelaar en beheerder van collectieve gezondheidszorgen bekijken wij altijd de historische en de projecties van de toekomstige schadestatistieken. Op basis daarvan gaan wij in gesprek met de cliënt en verzekeraar." Zegt Bob Duys, general manager health care b2b van de verzekeringsmakelaar Vanbreda Risk & Benefits. 

Lees het volledige artikel in De Tijd hieronder:

Gere­la­teer­de berichten

De tijd marine olietankers

Ver­ze­ke­rings­pre­mies voor olie­tan­kers in Per­zi­sche Golf fors de hoog­te in

Marine
09.03.2026

Tankerrederijen en andere scheepvaartgroepen die het erop willen wagen om hun vloot door de Straat van Hormuz te laten varen, zullen veel geld op tafel moeten leggen om nog een verzekering te krijgen. De bijkomende 'oorlogspremies' die gespecialiseerde verzekeraars vragen, gaan nu al maal tien, stellen experts vast. Collega en expert Thomas Dujardin gaf hierover meer tekst en uitleg in De Tijd.

Lees meer
Lees meer over Verzekeringspremies voor olietankers in Perzische Golf fors de hoogte in
JLPSF13142

Hoe je als orga­ni­sa­tie men­ta­le veer­kracht kunt versterken

Personen
27.02.2026

Aan de koffiemachine of op verjaardagsfeestjes gaat het vaak over de schaduwkanten van onze job: de hoge werkdruk, dreigende burn-outs en het stijgende absenteïsme. Volgens Professor Dr. Nele Jacobs, expert in mentale gezondheid en CEO van Faresa, doen we onszelf daarmee tekort. Haar boodschap is helder: werk is in essentie gezond en kan uitgroeien tot een krachtige bron van mentale veerkracht, op voorwaarde dat organisaties de juiste omstandigheden creëren.

Lees meer
Lees meer over Hoe je als organisatie mentale veerkracht kunt versterken
Mockup centenindex franky

Wat ver­an­dert in 2026 voor uw aan­vul­lend pensioen?

Publicatie
29.01.2026

De Belgische overheid zal vanaf 2026 de collectieve pensioenspaarpotten meer afromen. Daarnaast heeft het gemorrel aan de automatische loonindexering mogelijk onbedoelde gevolgen voor de opbouw van een aanvullend pensioen. In Trends geeft General Manager Pension Consultancy Franky Stevens meer tekst en uitleg.

Lees meer
Lees meer over Wat verandert in 2026 voor uw aanvullend pensioen?
It daily

Dalen­de pre­mies maar stren­ge­re voor­waar­den: markt cyber­ver­ze­ke­rin­gen wordt volwassen

Cyber en Fraude
28.01.2026

De Belgische markt van de cyberverzekeringen wordt meer volwassen. Striktere voorwaarden werpen hun vruchten af: ondanks de stijging van cybercriminaliteit dalen premies en blijft de schade bij slachtoffers meer en meer beperkt. ITdaily publiceerde ons persbericht over de nieuwe marktevolutie in cyberverzekeringen.

Lees meer
Lees meer over Dalende premies maar strengere voorwaarden: markt cyberverzekeringen wordt volwassen