De voordelen van een pensioenfonds te delen

Voor individuele bedrijven wordt het almaar lastiger en duurder om een eigen pensioenfonds te organiseren. Daar is een oplossing voor: ondernemingen kunnen zich aansluiten bij een multi-inrichterfonds. Verscheidene werkgevers brengen daar hun pensioenplan in onder, maar de vermogens worden wel apart van elkaar beheerd. Collega Ronnie Sutens gaf hierover samen met enkele andere experten meer uitleg in Trends.

Mockup artikel trends ronnie sutens
Bedrijven die een eigen pensioenfonds runnen, moeten daar een raad van bestuur voor opzetten, waarvoor expertise en ervaring nodig is. Voor die ondernemingen behoort dat niet tot hun kernactiviteiten. Die kennis en ervaring kun je uitbesteden aan een MIP, dat daarin gespecialiseerd is.

Anders dan een klassiek bedrijfspensioenfonds, dat wordt ingericht en beheerd door een bedrijf of een sector, kunnen verschillende bedrijven zich aansluiten bij een multi-inrichterspensioenfonds (MIP).

Behalve schaalvoordeel op het gebied van de kosten biedt een MIP ook schaalvoordeel op het gebied van kennis en ervaring. Bovendien behoudt de werkgever nog altijd veel autonomie en zeggenschap over zijn pensioenplan.

Lees het volledige artikel in Trends hieronder:

Gere­la­teer­de berichten

IMG1

Finan­ci­eel wel­zijn is ook een beloningsvraagstuk

Publicatie
03.09.2026

Hoe versterk je als werkgever het financiële welzijn van medewerkers? En hoe zorg je ervoor dat investeringen in loon, pensioenen en verzekeringen ook echt worden gewaardeerd? In een gesprek met #ZigZagHR delen Saskia Defreyne, General Manager, en Evelyne Lauwers, Director Employee Benefits bij Vanbreda Risk & Benefits, samen met Xavier Baeten van Vlerick Business School hun inzichten over financiële educatie, employee benefits en de rol van pensioenplannen in het versterken van engagement en retentie.

Lees meer
Lees meer over Financieel welzijn is ook een beloningsvraagstuk
Pers de tijd

Make­laar Van­b­re­da mikt op omzet van 250 mil­joen na Neder­land­se sprong voorwaarts

Publicatie
13.05.2026

Na de overname van een Rotterdamse sectorgenoot ligt de Belgische verzekeringsmakelaar Vanbreda Risk & Benefits op koers om over vier jaar een kwart miljard omzet te draaien. Onze CEO Pedro Matthynssens verduidelijkt de overnamestrategie in De Tijd maar ziet ook kapers op de kust.

Lees meer
Lees meer over Makelaar Vanbreda mikt op omzet van 250 miljoen na Nederlandse sprong voorwaarts
Pers vanbreda pedro 2

Van­b­re­da Risk & Bene­fits staat nu ook in Neder­land op de kaart

Publicatie
13.05.2026

Vanbreda Risk & Benefits blijft de overnames aan elkaar rijgen. De grootste verzekeringsmakelaar van ons land deed niet alleen vijf kleine acquisities in België, maar ook een grote in Nederland. In Trends geeft onze CEO Pedro Matthynssens meer tekst en uitleg bij de groei en verwachtingen van ons bedrijf.

Lees meer
Lees meer over Vanbreda Risk & Benefits staat nu ook in Nederland op de kaart
BSZF02326

Finan­ci­ë­le gelet­terd­heid, moe­ten we daar wak­ker van liggen?

Personen
11.05.2026

Geld speelt een centrale rol in ons leven, van alledaagse keuzes tot beslissingen met impact op onze toekomst. Toch blijkt voor veel mensen omgaan met geld allesbehalve vanzelfsprekend. In een wereld die financieel steeds complexer wordt, rijst dan ook de vraag hoe goed we echt gewapend zijn om doordachte financiële beslissingen te nemen. Financiële geletterdheid vormt daarbij een cruciale sleutel voor individuen én voor organisaties.

Lees meer
Lees meer over Financiële geletterdheid, moeten we daar wakker van liggen?