Terug naar het overzicht
26 januari 2026
Pers

Wase verzekeringsmakelaars Kantoor Windey en Assutron treden toe tot Vanbreda Risk & Benefits

Op 1 januari 2026 hebben verzekeringsmakelaars Kantoor Windey en Assutron zich aangesloten bij de Vanbreda-groep. Met deze stap bundelen drie sterke spelers hun expertise om ondernemingen, vrije beroepen en particulieren in het Waasland nog beter te bedienen. Pedro Matthynssens, CEO bij Vanbreda Risk & Benefits: “Windey en Assutron zijn twee gevestigde waarden in deze regio. Hun keuze voor Vanbreda bevestigt onze koers als marktleider en aantrekkelijke werkgever. Samen willen we dé huismakelaar in het Waasland worden.”

Ondertekening

Geert Windey, oprichter en zaakvoerder van het Sint-Niklase Kantoor Windey: “Door ons aan te sluiten bij de grootste speler in de verzekeringssector, kunnen we onze klanten nog ruimere oplossingen bieden en tegelijk de continuïteit en verdere uitbreiding van ons kantoor op lange termijn verzekeren. Dit is voor ons een prachtige stap waar we als familiebedrijf, dat in 2026 bovendien zijn 40-jarig bestaan viert, erg trots op zijn.” Het kantoor is vooral actief in BOAR-verzekeringen voor particulieren, kmo en (middel)grote ondernemingen, met een sterke specialisatie in de bouwsector. Het vertrouwde team zal zich samen met Geert Windey, Nadja Van Buynder, Xavier Windey en Cédric Windey vol enthousiasme en motivatie blijven inzetten op de gekende locatie. Met Xavier en Cédric zal ook de continuïteit en de toekomst van Vanbreda Windey verzekerd blijven en verder uitgebouwd worden.

Gunther Stevelinck is oprichter van Assutron in Temse, een kantoor dat bekend staat om zijn expertise in financiële planning en coaching. Het team biedt schadeverzekeringen aan en begeleidt ondernemers, vrije beroepen, particulieren en vennootschappen met verzekeringsoplossingen in functie van vermogensopbouw, -bescherming en -beheer. “Met Vanbreda als partner kunnen we onze ambitieuze toekomstplannen waarmaken. Deze opportuniteit geeft ons de ruimte om verder te groeien en te focussen op onze klanten en op wat ons onderscheidt van andere spelers.” Gunther Stevelinck blijft, samen met Hilde Van Assche, aan het roer van Vanbreda Assutron.

Vanbreda versterkt positie in het Waasland

Pascal Joosten, Director Risk & Broker Services bij Vanbreda: “We zijn trots om deze twee familiebedrijven te verwelkomen binnen onze groep. Net als onze andere dochterondernemingen, zullen zij – en hun klanten – de vruchten plukken van onze inkoopkracht bij verzekeraars, onze uitgebreide verzekeringsexpertise en onze ondersteuning op vlak van IT, Finance, HR, Marketing, … De komende jaren zullen beide kantoren ook intens samenwerken om hun expertise en processen te aligneren. Met Vanbreda Windey en Vanbreda Assutron breiden we ons klantenbestand uit en versterken we meteen ook onze positie in het Waasland, een regio die voor ons erg aantrekkelijk is. Samen hebben we één duidelijke ambitie: dé huismakelaar worden in het Waasland.”

Publicaties

Interview of meer informatie?

Heb je vragen over dit persbericht of ontvang je graag meer informatie? Neem contact op met:

  • Isabelle Hoes
  • Senior Advisor External Communication bij Vanbreda Risk & Benefits
  • E-mail: pers@vanbreda.be

Gere­la­teer­de berichten

Vanbreda stockbeeld 005

Haven­ba­ro­me­ter Van­b­re­da: kost­prijs van arbeids­plaats­on­ge­val­len daalt met 30%

Pers
03.02.2026

Havenarbeid blijft een risicovol beroep, ondanks sterke preventiemaatregelen. Terwijl de verzekerde loonmassa met 60% steeg, bleef het aantal arbeidsongevallen in container-, stukgoed- en roro-activiteiten opvallend stabiel, waardoor de totale kost zelfs 30% daalde. Ongevallen op de arbeidsweg vormen daarentegen een groeiende kostenpost: ze nemen sterk toe en zijn gemiddeld drie keer duurder dan incidenten op de kade. Dat volgt uit de Havenbarometer (2020–2024) van Vanbreda Risk & Benefits.

Lees meer
Lees meer over Havenbarometer Vanbreda: kostprijs van arbeidsplaatsongevallen daalt met 30%
UUF35654

Cyber­stu­die Van­b­re­da: kost­prijs van 4 op 5 cybe­rin­ci­den­ten beperkt tot 20.000 euro dank­zij cyberverzekering

Pers
02.02.2026

Cybercriminaliteit blijft in 2025 toenemen en vormt een groeiende bedreiging voor Belgische bedrijven. Toch werpen de inspanningen van ondernemingen op het vlak van cybersecurity en -verzekeringen hun vruchten af. Door gerichte preventiemaatregelen en een betere ondersteuning bij incidenten bleef de kost van 4 op 5 cyberclaims beperkt tot 20.000 euro en daalden de premies voor cyberverzekeringen. Nieuwe spelers met scherpe tarieven versterken die trend. Tegelijk blijft het risico van afhankelijkheid van één leverancier onderbelicht en dreigt onderverzekering bij bedrijven die hun verzekerde kapitalen niet mee laten evolueren met hun groei en actuele risico’s. Dat blijkt uit de jaarlijkse cyberstudie van Vanbreda Risk & Benefits.

Lees meer
Lees meer over Cyberstudie Vanbreda: kostprijs van 4 op 5 cyberincidenten beperkt tot 20.000 euro dankzij cyberverzekering
Partnership Anchor Insurance en Vanbreda Risk Benefits

Anchor Insu­ran­ce en Van­b­re­da Risk & Bene­fits vor­men een ster­ke nieu­we alli­an­tie in Nederland

Pers
29.12.2025

Anchor Insurance gaat een partnership aan met Unibreda, de holding boven Vanbreda Risk & Benefits in handen van haar familiale aandeelhouders. Vanbreda Risk & Benefits is de grootste onafhankelijke verzekeringsintermediair in de Benelux. Met deze samenwerking zet Anchor een volgende stap in haar ontwikkeling als toonaangevende verzekeringsmakelaar binnen de niches Marine, Energy, Construction en Wholesale. Unibreda verwerft een meerderheidsbelang in Anchor, waarbij het bestaande partnermodel wordt voortgezet.

Lees meer
Lees meer over Anchor Insurance en Vanbreda Risk & Benefits vormen een sterke nieuwe alliantie in Nederland
U7353792727 photorealistic image brightly illuminated open offi e0569892 6961 4a

Cen­ten­in­dex: recht­streek­se impact op aan­vul­lend pensioenkapitaal

Pers
23.12.2025

De federale regering kondigde aan dat in 2026 en 2028 de automatische indexering op loon niet zal toegepast worden op het deel van het brutoloon boven 4.000 euro. Deze maatregel, de centenindex, lijkt op het eerste zicht vooral het salaris te raken. Toch heeft het ook een aanzienlijke impact op het aanvullend pensioen dat werknemers via hun werkgever opbouwen. Vanbreda Risk & Benefits bracht het financiële effect in kaart.

Lees meer
Lees meer over Centenindex: rechtstreekse impact op aanvullend pensioenkapitaal