Cyberaanvallen treffen bedrijven harder dan ooit

In 2024 registreerden we elke week een nieuw cyberaccident bij één van onze bedrijfsklanten. Een toename met twee derde in vergelijking met het jaar daarvoor. In één op de 25 gevallen liep de schade op tot meer dan een miljoen euro. In Trends gaf collega Tom Van Britsom meer tekst en uitleg bij deze verontrustende cijfers.

Persartikel cyber trends
Bij 16 procent van de getroffen bedrijven bedroeg de schade meer dan 100.000 euro. In 4 procent van de gevallen was zelfs sprake van meer dan een miljoen euro schade, doordat de bedrijfsactiviteiten moesten worden stilgelegd.

De twee belangrijkste modi operandi blijven phishing en hacking. “Bij negen op de tien cyberschadegevallen ligt een menselijke fout aan de basis”, zegt Tom Van Britsom.

"Toch zijn nog heel wat bedrijven zich niet bewust van de cyberrisico’s. De verwachting is dat de nieuwe Europese richtlijnen NIS2 en DORA hier verandering in zullen brengen. Die richtlijnen verplichten bedrijven hun inspanningen op het vlak van cyberbeveiliging op te voeren."

Lees het volledige artikel in Trends hieronder:

Bron: Trends

Gere­la­teer­de berichten

Pers de tijd

Make­laar Van­b­re­da mikt op omzet van 250 mil­joen na Neder­land­se sprong voorwaarts

Publicatie
13.05.2026

Na de overname van een Rotterdamse sectorgenoot ligt de Belgische verzekeringsmakelaar Vanbreda Risk & Benefits op koers om over vier jaar een kwart miljard omzet te draaien. Onze CEO Pedro Matthynssens verduidelijkt de overnamestrategie in De Tijd maar ziet ook kapers op de kust.

Lees meer
Lees meer over Makelaar Vanbreda mikt op omzet van 250 miljoen na Nederlandse sprong voorwaarts
Pers vanbreda pedro 2

Van­b­re­da Risk & Bene­fits staat nu ook in Neder­land op de kaart

Publicatie
13.05.2026

Vanbreda Risk & Benefits blijft de overnames aan elkaar rijgen. De grootste verzekeringsmakelaar van ons land deed niet alleen vijf kleine acquisities in België, maar ook een grote in Nederland. In Trends geeft onze CEO Pedro Matthynssens meer tekst en uitleg bij de groei en verwachtingen van ons bedrijf.

Lees meer
Lees meer over Vanbreda Risk & Benefits staat nu ook in Nederland op de kaart
Schermafbeelding 2026 03 24 140030

Waar­om een cyber­po­lis alleen niet vol­staat voor ech­te cyberweerbaarheid.

Cyber en Fraude
24.03.2026

Veel bedrijven voelen zich veilig zodra ze een cyberpolis hebben afgesloten. Volgens Tom Van Britsom, Manager Business Development & Innovation bij Vanbreda, schuilt daar een gevaarlijke misvatting achter. In de videopodcast van Cyfora verduidelijkt hij de problematiek en reikt oplossingen aan.

Lees meer
Lees meer over Waarom een cyberpolis alleen niet volstaat voor echte cyberweerbaarheid.
De tijd marine olietankers

Ver­ze­ke­rings­pre­mies voor olie­tan­kers in Per­zi­sche Golf fors de hoog­te in

Marine
09.03.2026

Tankerrederijen en andere scheepvaartgroepen die het erop willen wagen om hun vloot door de Straat van Hormuz te laten varen, zullen veel geld op tafel moeten leggen om nog een verzekering te krijgen. De bijkomende 'oorlogspremies' die gespecialiseerde verzekeraars vragen, gaan nu al maal tien, stellen experts vast. Collega en expert Thomas Dujardin gaf hierover meer tekst en uitleg in De Tijd.

Lees meer
Lees meer over Verzekeringspremies voor olietankers in Perzische Golf fors de hoogte in