Cyberaanvallen treffen bedrijven harder dan ooit

In 2024 registreerden we elke week een nieuw cyberaccident bij één van onze bedrijfsklanten. Een toename met twee derde in vergelijking met het jaar daarvoor. In één op de 25 gevallen liep de schade op tot meer dan een miljoen euro. In Trends gaf collega Tom Van Britsom meer tekst en uitleg bij deze verontrustende cijfers.

Persartikel cyber trends
Bij 16 procent van de getroffen bedrijven bedroeg de schade meer dan 100.000 euro. In 4 procent van de gevallen was zelfs sprake van meer dan een miljoen euro schade, doordat de bedrijfsactiviteiten moesten worden stilgelegd.

De twee belangrijkste modi operandi blijven phishing en hacking. “Bij negen op de tien cyberschadegevallen ligt een menselijke fout aan de basis”, zegt Tom Van Britsom.

"Toch zijn nog heel wat bedrijven zich niet bewust van de cyberrisico’s. De verwachting is dat de nieuwe Europese richtlijnen NIS2 en DORA hier verandering in zullen brengen. Die richtlijnen verplichten bedrijven hun inspanningen op het vlak van cyberbeveiliging op te voeren."

Lees het volledige artikel in Trends hieronder:

Bron: Trends

Gere­la­teer­de berichten

IMG 5419 1

Pen­si­oen­spa­ren voor zelf­stan­di­gen: laat u niet ver­blin­den door het fis­caal voordeel

Personen
28.10.2025

Voor zelfstandigen is pensioensparen een cruciale stap naar een financieel zorgeloze toekomst. De overheid moedigt dit aan met aanzienlijke fiscale voordelen. Maar laat je niet enkel leiden door die belastingvermindering. Rendement en kosten zijn minstens even belangrijk, zo benadrukte onze General Manager, Pension Consultancy, Franky Stevens in een interview met De Tijd.

Lees meer
Lees meer over Pensioensparen voor zelfstandigen: laat u niet verblinden door het fiscaal voordeel
Artikel obesitasmedicatie

Obe­si­tas­me­di­ca­tie: twin­tig keer meer aan­gif­tes in vier jaar tijd

Personen
27.10.2025

Het gebruik van obesitasmedicatie zoals Mounjaro, Ozempic en Wegovy neemt exponentieel toe. Vanbreda Risk & Benefits analyseerde de aangiftes van GLP-1-medicatie tussen januari 2021 en augustus 2025. De cijfers zijn veelzeggend: waar begin 2021 een vijftigtal aangiftes per maand werden verwerkt, zijn dat er momenteel meer dan duizend – een stijging met factor twintig. Collega's Bob Duys, Sander Van den Bossche en Eline Pompen deelden hun inzichten in Het Nieuwsblad.

Lees meer
Lees meer over Obesitasmedicatie: twintig keer meer aangiftes in vier jaar tijd
mock up artikel dns belgium

Cyber­ver­ze­ke­ring: vang­net of val­se geruststelling?

Cyber en Fraude
21.10.2025

In het digitale tijdperk is cybercriminaliteit helaas een deel van de realiteit. Een heuse cyberaanval kan verstrekkende gevolgen hebben voor de samenleving, voor individuen en voor bedrijven. Ransomware, datalekken, digitale pannes of sabotage, ziekenhuizen of luchthavens die lamgelegd worden. Bij DNS Belgium deelt collega Tom Van Britsom zijn visie over het belang en de meerwaarde van een cyberverzekering.

Lees meer
Lees meer over Cyberverzekering: vangnet of valse geruststelling?
U7353792727 Photorealistic image close up of hands typing on a c7db082e c71e 4659 9fb2 79ee0dc0ce29

Onze onder­ne­ming heeft geen cyber­ver­ze­ke­ring nodig”: vier mis­vat­tin­gen ontkracht

Cyber en Fraude
01.10.2025

Cyberrisico’s zijn vandaag niet meer weg te denken uit het bedrijfsleven. Toch merken we dat sommige bedrijven nog twijfelen over het nut van een cyberverzekering. Onterecht, want zo’n verzekering is niet alleen een financieel vangnet. Het is ook dankzij de verzekering dat je bij een cyberincident meteen een beroep kan doen op professionele IT-hulpverlening, en daarmee is de meerwaarde dubbel bewezen. In dit artikel bespreken we vier vaak voorkomende argumenten van bedrijven om geen cyberverzekering te nemen en geven we aan waarom het verstandig is om het wél te overwegen.

Lees meer
Lees meer over "Onze onderneming heeft geen cyberverzekering nodig”: vier misvattingen ontkracht