Terug naar het overzicht
28 oktober 2022
Pers

Vanbreda pioniert met haar eigen Oogstverzekering

Door het onvoorspelbaarder worden van het klimaat zit ook de brede weersverzekering tegen de financiële impact van oogstverliezen in de lift. Collega Veerle Geudens, landbouw- en klimaatexpert, licht in magazine Verzekeringswereld onder meer toe wat deze verzekering juist inhoudt, hoe de schade-afhandeling in elkaar zit en welke subsidies de Vlaamse overheid momenteel aanbiedt.

Oogstverzekering 1

Steeds meer Vlaamse land- en tuinbouwers die zich financieel willen indekken tegen de gevolgen van een mislukte oogst, zoeken hun toevlucht tot een brede weersverzekering.

De brede weersverzekering wordt in Vlaanderen sinds 2020 erkend. In het derde oogstjaar na de lancering heeft al bijna de helft van de fruittelers ingetekend. Maar ook voor bedrijven die voor hun productie afhankelijk zijn van grondstoffen zoals graan, mout, maïs en vlas is zo’n polis interessant.

Veerle Geudens: “De brede weersverzekering is een nieuwe groeimarkt, ook al omdat het weer extremer wordt en de overheidsmiddelen schaars zijn. De Vlaamse overheid zal de tussenkomst van het Rampenfonds verder blijven afbouwen om ze waarschijnlijk tegen 2026 volledig te laten uitdoven. Gelijktijdig wordt de weersverzekeringsmarkt in Vlaanderen en de overgang naar de brede weersverzekering gestimuleerd door een Vlaams subsidiemechanisme.”

"Als onafhankelijk makelaar biedt Vanbreda een aantal verzekeringsoplossingen aan en daarnaast pionieren we met de Oogstverzekering, onze eigen brede weersverzekering", vertelt Veerle Geudens, expert klimaat en landbouw bij Vanbreda Risk & Benefits.

Lees het artikel in Verzekeringswereld hieronder:

Gere­la­teer­de berichten

IMG1

Van­b­re­da Risk & Bene­fits gaat een part­ner­ship aan met het Cen­tre for Excel­len­ce in Stra­te­gic Rewards van Vle­rick Busi­ness School

Pers
22.05.2025

Het Centre for Excellence in Strategic Rewards van Vlerick Business School is verheugd Vanbreda Risk & Benefits te verwelkomen als nieuwste bedrijfspartner vanaf 1 juli 2025. De nieuwe samenwerking is een belangrijke mijlpaal voor de opdracht van het Centrum om innovatief denken en geïntegreerde strategieën te stimuleren op het vlak van totale beloningen, en meer bepaald in het domein van verzekeringsgerelateerde voordelen en werknemerswelzijn.

Lees meer
Lees meer over Vanbreda Risk & Benefits gaat een partnership aan met het Centre for Excellence in Strategic Rewards van Vlerick Business School
DSC01076

Van­b­re­da Risk & Bene­fits plant de vlag nog ste­vi­ger in Oost- en West-Vlaanderen

Pers
22.05.2025

In de eerste helft van dit jaar verzilverde Vanbreda Risk & Benefits al meerdere acquisities. De groei concentreert zich vooral op Oost- en West-Vlaanderen. In zijn overnamestrategie mikt de verzekeringsmakelaar steeds op sterke, commerciële makelaars die een vaste waarde zijn in hun regio. CEO Pedro Matthynssens: “Die aanpak werpt zijn vruchten af en in 2025 maken we daardoor een bijzondere sprong. Maar liefst twee van onze dochterondernemingen gaan nu zelf succesvol op overnamepad. We creëren een waardevol ecosysteem als antwoord op de overnamepolitiek van private equity in de verzekeringsmakelaardij.”

Lees meer
Lees meer over Vanbreda Risk & Benefits plant de vlag nog steviger in Oost- en West-Vlaanderen
Cyber resized

Elke week één nieuw cybe­rin­ci­dent bij Bel­gi­sche bedrijven

Pers
13.03.2025

Cyberaanvallen treffen Belgische bedrijven harder dan ooit: Vanbreda Risk & Benefits, de grootste verzekeringsmakelaar van het land, registreerde vorig jaar elke week één nieuw cyberincident. Dat is een stijging van 64% ten opzichte van 2023. Hoewel drie vierde van de schade beperkt bleef tot 20.000 euro, liep 4% van de bedrijven meer dan 1 miljoen euro schade op. Toch blijven veel bedrijven in ons land de risico's nog altijd onderschatten. De nieuwe Europese richtlijnen* om de weerbaarheid van bedrijven tegen cyberaanvallen op te krikken, moeten daar in 2025 verandering in brengen.

Lees meer
Lees meer over Elke week één nieuw cyberincident bij Belgische bedrijven
20240530 DSI BMC 2024 PHOTO WALL LQ ILLIAS TEIRLINCK 077

Van­b­re­da Risk & Bene­fits sleept Deloitte’s life­ti­me achie­ve­ment award in de wacht

Pers
28.05.2024

Voor het zevende jaar op rij mag Vanbreda Risk & Benefits zich een Best Managed Company noemen. Dit levert de organisatie een Platinum label op; de lifetime achievement award toegekend door Deloitte Private, KU Leuven en Econopolis. CEO Pedro Matthynssens: “We zijn bijzonder blij met deze onderscheiding. Dankzij het intensieve traject van de voorbije jaren hebben we veel vertrouwen om te blijven innoveren en duurzaam te groeien.”

Lees meer
Lees meer over Vanbreda Risk & Benefits sleept Deloitte’s lifetime achievement award in de wacht